Koncert a mše na paměť Karla Paukerta
Začátek akce: čtvrtek 14. 5. 2026 18:00
Konec akce: čtvrtek 14. 5. 2026 19:00
Místo: Svatá Hora, Bazilika Nanebevzetí P. Marie
Koncert u příležitosti nedožitého jubilea význačného českého varhaníka žijícího v zámoří, držitele Ceny Ministerstva kultury za celoživotní přínos v oblasti hudby, svázaného se Svatou Horou. Mši v 17 hodin za Karla Paukerta bude sloužit arcibiskup Mons. Stanislav Přibyl, CSsR. Po mši svaté v 18 hodin následuje koncert (prof. Jaroslav Tůma, Ivan Ženatý, Pavel Šmolík).
Další akce v tento den:
Dřevěný jelen nově zdobí brdský vrchol Praha. Označník citlivě rozvíjí turistickou infrastrukturu v Brdech
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila nový označník na vrcholu Praha (862 m n. m.), druhém nejvyšším vrcholu Brd. Dřevěný reliéf jelena navazuje na sérii označníků, které již zdobí vrcholy Tok, Třemošná a Kočka. Stává se dalším výrazným, avšak citlivě zasazeným, prvkem v krajině..
Přečíst článek >Další články v blogu:
- Naplánujte si jarní výlet - Kam vyrazit do Brd z Prahy, Plzně nebo Příbrami?
- Pozvání na jarní pouť za perlami Berounska, Brd a Podbrdska
- Velikonoce na Svaté Hoře 2026
- Tajuplnými lesy k Třemšínu: Nová naučná stezka v Brdech má dobrodružného ducha a představuje Brdy v nových souvislostech
- Poznejte 8 nejkrásnějších brdských vodních ploch












