Příbramská Filharmonie a Clarinet Factory
Začátek akce: pátek 23. 7. 2021 19:00
Konec akce: pátek 23. 7. 2021 23:00
Místo: Podlesí
Příbramská filharmonie
Orchestr byl založen v roce 1908 a jeho prvním dirigentem byl Bohumil Fiedler, ředitel kůru příbramského svatojakubského chrámu. Od září 2015 je dirigentkou Příbramské filharmonie Veronika Kopecká, koncertním mistrem pak Pavel Kopecký. Orchetr působí převážně na lokální úrovni. Častá je ale i spolupráce s hostujícími dirigenty jako je Debasish Chaudhuri (Indie) a David Rutherford (USA), pěveckými sbory z celé České republiky, či zapojování se do větších projektů (HFAD).
Clarinet Factory
Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači. Z prostředí, jež vytvoříte, pak vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako „hudba bez hranic´.
Pořadatel: Městské kulturní centrum Příbram
Prodej vstupenek: v předprodeji Ticketportal: 170 Kč, na místě: 200 Kč
Další akce v tento den:
Brdoviny 2026: letní inspirace, regionální příběhy a kalendář akcí na jednom místě
Turistické noviny Brdoviny 2026 jsou opět tady. Nové, obsahově rozšířené vydání přináší desítky tipů na výlety, přehled nejzajímavějších akcí v regionu, inspirativní příběhy místní přírody, historie i tradic a řadu novinek z Brd a Podbrdska. Svůj bezplatný výtisk si můžete vyzvednout v t..
Přečíst článek >Další články v blogu:
- Příbram v červnu ožije hornickým setkáním. Na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program
- Digitální návštěvnická karta Berounska, Brd a Podbrdska pokračuje. Druhý ročník přináší nové zážitky i více partnerů
- Poutní cesty Blaník–Říp a Říp–Blaník vedou i přes region Brdy a Podbrdsko
- Dřevěný jelen nově zdobí brdský vrchol Praha. Označník citlivě rozvíjí turistickou infrastrukturu v Brdech
- Naplánujte si jarní výlet - Kam vyrazit do Brd z Prahy, Plzně nebo Příbrami?












